Ania z Jarocina czeka na pomoc, która nic nie kosztuje

1procent_ania_antczak_baner_top

Jestem mieszkańcem Jarocina, ojcem niepełnosprawnego dziecka. Interesuję się wszystkimi sprawami, które dzieją się w naszej małej ojczyźnie. Z wielkim zainteresowaniem przyjąłem powstanie strony WWW o Chrzanie i za jej pośrednictwem proszę o pomoc w ratowaniu życia mojej córki Ani Antczak.

1procent_ania_antczak_niemowlak

Ania urodziła się w 2012 roku z nieuleczalną chorobą – mukowiscydozą. To choroba wyniszczająca cały organizm wewnętrznie. Najbardziej cierpi układ oddechowy i pokarmowy. Niestety nie można Jej wyleczyć metodami znanymi dotąd w medycynie. Aby opóźnić progres choroby Ania poddawana jest codziennie pięciu inhalacjom sterydowym oraz oklepywaniu płuc po dwóch z nich. Oprócz tego dwa razy dziennie za pomocą specjalnego ssaka z przewodów nosowych odsysana jest wydzielina płucna. Ze względu na nieaktywną trzustkę, aby zjedzony pokarm został strawiony, do każdego posiłku Ania musi mieć podawany specjalny enzym.

Nasza córka regularnie odwiedza poradnie specjalistyczne w Poznaniu, a co pół roku przebywa na dwutygodniowym okresie leczniczym w klinice przy ul. Szpitalnej w Poznaniu.

1procent_ania_antczak_maszyna

Koszty finansowe w przypadku tej choroby są bardzo duże, np. specjalna kamizelka drenażowa w której Ania jest oklepywana kosztowała 31 000 zł. Miesięcznie na same leki niezbędne do życia wydajemy ok. 500 zł, a dochodzą do tego koszty masek do inhalacji, nebulizatorów, inhalatorów, ssaków, wizyt w szpitalach…

Więcej informacji o chorobie można się dowiedzieć ze strony www.mukowiscydoza.pl. Zapraszam także do odwiedzenia strony Ani www.asad.kylos.pl/slawek.

Klikając w ten odnośnik otworzy się Państwu dokument o stanie zdrowia Ani, wystawiony przez klinikę Pneumonologii, Alergologii Dziecięcej i Immunologii Klinicznej z Poznania, ul. Szpitalna.

Razem z żoną prosimy ludzi dobrej woli o pomoc
w formie przekazania 1 % z podatku na konto Ani

wpisując w odpowiedniej rubryce PIT-u
KRS 00000 979 00 z dopiskiem „dla Anny Marii Antczak”

Dziękuję i pozdrawiam

Tata
Sławomir Antczak

1procent_ania_antczak_tata

Dobroczyńcy, którzy chcieliby pomóc moje córce, mogą też wpłacać pieniądze na konto
Fundacji Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę.
Koniecznie z dopiskiem: „dla Anny Marii Antczak”
BPH S.A. Oddział Kraków nr 36 1060 0076 0000 3200 0132 9248

Dodaj komentarz