Zapraszamy na promocję najnowszej książki o pobycie Adama Mickiewicza w Wielkopolsce. Piątek, 29 listopada 2013r. godz 18.00 Muzeum w Śmiełowie.

„Na tropach Adama Mickiewicza w Wielkopolsce” pod red. J. Borowczyka, Z. Dambek, E. Lijewskiej. Najnowsza pozycja książkowa opisująca pobyt Adama Mickiewicza w Wielkopolsce.

Zapraszamy na spotkanie promujące książkę w piątek 29 listopada o godzinie 18.00
w Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie.
Wstęp wolny

Gdzie Mickiewicz przekroczył najważniejszą granicę XIX-wiecznej Europy? Czy brał udział w przerzucie złota przez Wielkopolskę? Czy w Łukowie pod Obornikami powstały pierwsze wersety „Pana Tadeusza”? Która Wielkopolanka złożyła poecie matrymonialną propozycję, licząc na to, iż zatrzyma go w ten sposób na zawsze w Wielkopolsce? To tylko niektóre pytania, na które poszukujemy odpowiedzi. Tropienie śladów poety – który przekradał się przez granicę w przebraniu, ukrywał się pod zmienionymi nazwiskami, pozostawiał mylne tropy – jest pasjonującą przygodą. Zapraszamy do wędrówki śladami Mickiewicza po Wielkopolsce pierwszej połowy XIX wieku. Bohaterem naszego przewodnika jest zarówno sam poeta, jak i miejscowości, które znalazły się na szlaku jego pobytu-podróży, a także rodziny wielkopolskie, udzielające gościny (m.in.: Bojanowscy, Grabowscy, Turnowie, Morawscy). Czytelnika naszej książki wyobrażamy sobie jako kogoś gotowego do wyprawy i chłonnego wiedzy − niezależnie o tego czy jest uczniem, studentem, człowiekiem dorosłym czy seniorem.
Wśród autorów tekstów i fotografii są także Ks. Jacek Toś – proboszcz dębiński oraz Piotr Kowalski

Książkę wydało Wydawnictwo WBPiCAK, Poznań 2013
Format 13 × 20 cm, 216 stron, oprawa zintegrowana.

Książka jest dostępna w sklepie internetowym.  Będzie ją można również kupić w trakcie spotkania.

Zapraszamy!

mickiewicz_plakat

Dodaj komentarz